Elektronik Devre Elemanları

Etiket Sayfası

Elektronik Devre Elemanları Etiketli Sayfalar

Elektronik Devreler

Elektronik Nedir?

Elektronik, zayıf akımlarla daha büyük güçteki alıcıların kontrolünü sağlayan kontrol bilimidir. Elektronik temelde dijital elektronik ve sayısal elektronik olarak iki ana bölümde incelenebilir.

Elektronik çok geniş bir alanı kapsadığından bu temel ayrım dışında; endüstriyel elektronik, haberleşme elektroniği, mikro dalga, tıp elektroniği, nükleer elektronik, güç elektroniği gibi uzmanlık alanlarına ayrılabilmektedir.

Elektronik Devre Elemanları

Elektronik Devre Şemaları

elektronik devre şemaları elektronik devre şeması basit elektronik devre şemaları
Elektronik Devre Şemaları
elektronik devre yapımı Elektrik Devresi Üreteç Anahtar Batarya Bağlantı Kablosu Voltmetre Ampermetre Multimetre

Temel Elektrik Devreleri

elektronik devre ve temel elektronik devre uygulamaları Elektrik devresi Temel elektrik uygulamaları temel elektrik malzemeleri üreteç, sigorta, anahtar, alıcı ve iletkenler olabilir. Temel elektrik devreleri
Temel Elektrik Devreleri
elektronik devre yapımı temel elektronik devre elemanları
Temel Elektrik Devreleri

Elektronik Elemanlar

elektronik elemanlar ve devre teorisi temel devre elemanları ile AC ve DC devre analizlerini Düğüm analizi Çevre analizi Eşdeğer devreler Graf teorisi
Elektronik Elemanlar
Elektronik elemanlar elektronik malzemeler Elektrik Devresi Üreteç Direnç Ohm Kanunu Anahtar
Elektronik Elemanlar

Elektronik Eğitimi

Elektronik Eğitimi Elektronik Elektronik Elektronik eğitimi elektronik devreleri, doğru akım devreleri, alternatik akım devreleri, mantıksal devreler ve temel kuvvetlendirici devreler konularını öğrenirsiniz. Elektronik eğitimi Elektronik eğitimi programımız

Analog Devre Elemanları Eğitimi

Analog Devre Elemanları Eğitimi: Dirençler, kondansatörler, bobinler, diyotlar ve transistörler başlıca analog devre elemanları olarak bilinirler.

Analog devre elemanları eğitimi amacı; analog devre elemanlarını tanımak, sağlamlık kontrollerini yaparak devre içerisinde kullanabilmeyi öğretmektir.

Analog devre elemanları eğitimi sonunda; direnç, kondansatör, bobin, diyot ve transistörlerin yapısını, çeşitlerini ve renk kodlarını tanıyacaksınız. Analog devre elemanlarını dijital ölçü aletleriyle ölçebilecek, devrede kullanabilecek ve istenilen özellikte seçimi yapabileceksiniz.

Anahtarlama Elemanları Eğitimi

Anahtarlama Elemanları Eğitimi: Tristör, diyak, triyak ve kuadrak başlıca anahtarlama elemanlarıdır.

Anahtarlama elemanları eğitimi amacı; anahtarlama özelliği olan devre elemanlarını kullanarak alçak akım ve gerilimle, yüksek akım ve gerilimlerin nasıl kontrol edildikleri ile ilgili bilgi ve beceriler kazandırmaktır.

Anahtarlama elemanları eğitimi sonunda; anahtarlama ve tetikleme elemanlarını tanıyarak katalog bilgilerine uygun olarak elektronik devrelerde kullanabileceksiniz.

 TESLA AKADEMİ