Baskı Devre Makinası

Etiket Sayfası

Baskı Devre Makinası Etiketli Sayfalar

Bilgisayarla Baskı Devre Çizimi Eğitimi

Bilgisayarla Baskı Devre Çizimi Eğitimi: Elektronik baskı devre programı, (Advanced Routing and Editing Software Programı) elektronik devrenin baskılı devresini elde etmek için kullanılan baskılı devre çizim programıdır

Bilgisayarla baskı devre çizimi eğitimi amacı; bilgisayarla baskı devre çizimi ile ilgili temel bilgi ve becerilerin kazandırılmasını sağlamaktır.

Bilgisayarla baskı devre çizimi eğitimi sonunda; elektronik devre ve şemalara ait baskı devrelerini bilgisayar ortamında çizebilme yetilerine sahip olacaksınız.

Lehimleme ve Baskı Devre Eğitimi

Lehimleme ve Baskı Devre Eğitimi: Elektronik devrelerde bir sistemi oluşturmak için; elamanları ve tellerini birbirine tutturmak amacıyla belirli sıcaklıklarda eriyebilen tellere “lehim” denir.

Elektronik devre elemanlarının üzerine yerleştirildiği ve bu elemanlar arasındaki elektriksel bağlantının bakırlı yüzde oluşturulan yollarla sağlandığı plakalara baskı devre plaketi veya kısaca baskı devre adı verilir.

Lehimleme ve baskı devre eğitimi amacı; elektronik devrelerin, baskı devrelerini çeşitli yöntemler kullanarak çıkarmak ve devre üzerine, elamanların lehimlenmesinin öğretilmesini sağlamaktır.

 TESLA AKADEMİ