Katılımcı Görüşleri

Tesla Akademi

THY TEKNİK ELEKTRONİK EĞİTİMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Tesla Akademi THY Teknik ile Elektrik-Elektronik eğitimlerini başarıyla tamamladı. THY Teknik merkezinde 4 gün süren eğitimler toplamda 4 katlılımcı ile gerçekleştirildi.

Eğitimler teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Konuların anlatımının yanı sıra, laboratuvar’da elektrik-elektronik uygulamalarına ilişkin örnek alıştırmalar yapıldı.

Temelden başlanarak aktarılan eğitimler ile katılımcılar; akım ve gerilim kavramları başta olmak üzere ölçü aletlerinin kullanımı ve deneme kartı kullanılırken breadboard’un kullanımı konularını öğrendiler. Ayrıca devre elemanlarının kullanımı, çalışıp çalışmadığının test edilmesi ve akım-gerilim ölçülmesi gibi konuları da ders boyunca öğretildi.

Akım çeşitleri ve enerji kaynakları konuları ve enerji kaynakları aracılığıyla elde edilen enerjinin kullanıcıya nasıl ulaştığı konuları da ayrıca THY Teknik çalışma alanına ilişkin olarak aktarıldı.

Elektrik-Elektronik eğitimi boyunca katılımcılarla çok sayıda uygulama da gerçekleştirildi. Bunlardan başlıcaları, ölçü aletinin kullanılması, temel elektrik içinde yer alan akım, direnç ve diyot değerlerinin ölçülmesi, devreye bağlanması, breadboard üzerinde basit devre kurulması olarak sayılabilir.

Oldukça verimli geçen eğitimler sonunda THY Teknik personelleri ile yaptığımız röportajda katılımcılar, eğitim sürecine ilişkin memnuniyetlerini dile getirdiler.

Biz de Tesla Akademi olarak THY Teknik’e başarılar diler, teşekkür ederiz.


Katılımcı Görüşleri Listesi İçin Tıklayın

 TESLA AKADEMİ