Yazılarımız

Tesla Akademi

ELEKTRONİK KART TAMİRİ

Teknolojinin günlük hayatımızdaki her yere, her alana girmesiyle beraber, elde edilen birçok kolaylık bizlerin işine yaramış oldu. Teknoloji son yüzyılda, geçmiş binlerce yıllık gelişimi arkasında bırakarak oldukça önemli gelişmelere imza attı.

Teknoloji, 1848 sanayi devrimiyle beraber ulusal çapta ilerledi ve sürekli gelişmeye devam etti. Geçmişte bu kadar ilerleyeceği bilinemeyen teknolojik aletler, artık günlük hayatımızda vazgeçemeyeceğimiz cihazlara dönüştüler.

Teknolojinin ilk üreticilerinden olan kişiler bile bu gelişmeyi tahmin edemedi. Örnek vermek gerekirse ilk bilgisayar üreticisi olan IBM 'nin başkanı Thomas J. Watson bilgisayarlar hakkında 1943'de şu sözleri söylemişti;

"Açıkçası bilgisayar denen makineye, Dünya'da en fazla 5 adet ihtiyaç olacağını düşünüyorum."

Düşünün. İlk bilgisayar üreten şirketsiniz ve geleceğe bakış açınız bu denli kısıtlı ve gelişime kapalı. Sizlerle bilgisayarlar ile ilgili bir bilgiyi daha paylaşalım;

2013 yılında ünlü bilgisayar üreticisi Lenovo, saniyede 5 bilgisayar satma başarısıyla, 2013'ün en fazla bilgisayar satan üretici olmuştur.

Teknolojinin gelişimi, o zamanın üreticileri tarafından bile fark edilememişti. Ancak günümüzde teknoloji her saniye gelişmekte ve teknolojide her an yeni bir şeylerin çıkması mümkündür.

Peki teknolojik cihazların arkasında yatan sistemler nelerdir? Bu yazımızın buradan sonraki kısmında bu konuya detaylı bir şekilde değineceğiz.

Teknolojik cihazlar, özünde elektronik aletlerdir. Elektronik bilimi gelişmeden teknoloji de gelişemezdi. O yüzdendir ki elektronik, teknolojinin üretimlerin yapılmasına vesile olmuştur.

Elinizde bulundurduğunuz hemen her türlü teknolojik cihazda elektronik kart sistemi bulunur. Görünmeyen tarafında elektronik sistemin bulunduğu cihazlar, elektronik kartlar olmadan çalışamaz hale gelmiştir.

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Nasıl Yapılır?

Elektronik kart , resmi adıyla "baskılı devre kartı"nın nasıl yapıldığını bu başlık altında inceleyeceğiz. Daha sonrasında elektronik kartın kullanım alanları ve diğer detaylarını da sizlerle paylaşacağız.

Elektronik kart yapımı, titizlik ve ciddi anlamda bilgi gerektiren bir iştir. Çünkü çalışmanız gereken alan küçük olduğu için, çok dikkatli işlemler ve lehimlemeler yapmalısınız. Eksik bıraktığınız ya da yanlış yaptığınız işlemler elektronik kartınızın çalışmamasına sebep olabilir.

İnternet üzerinden bu konu hakkında yapılmış videoları izleyebilirsiniz. Bu videolar size temel anlamda elektronik kart yapımında yardımcı olacaktır. Videolardaki aşamaları uyguladıktan sonra kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. İlerledikçe daha kapsamlı üretimler yapabilir, bunları çalıştıracak düzeye getirebilirsiniz.

Eğer bu konuda bilginiz yoksa ve bu kartın üretimini yapan yani, elektronik kart üretimi yapan firmaları bulmak istiyorsanız internet sizin en iyi yardımcınız olacaktır. İnternet üzerinde bulunan arama motorlarından elektronik kart üreticilerini bulabilir, ihtiyacınız olan elektronik kartı işin uzmanlarına yaptırabilirsiniz.

Elektronik Kart Tamir Cihazları

Elektronik kartınızı kendiniz oluşturdunuz veya işin uzmanlarından bir elektronik kart satın aldınız. Ancak elektronik kartınızın bozulduğunu ve tamire ihtiyaç duyduğuna karar verdiniz. Peki, şimdi ne yapmalısınız?

Elektronik kart tamir cihazları sayesinde, elektronik kartınızın sorununu belirleyebilir, sorununuza çözüm bularak elektronik kartınızın tekrardan çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Cihazınızdaki sorunu belirlemek adına, sorunun nasıl oluştuğuna dair bir rapor oluşturmanız gerekebilir. Örneğin; sorun elektrik kesintisinden sonra olduysa ona göre çözüm yöntemleri arayabilirsiniz. Eğer cihaz darbe aldıktan sonra arızalandıysa ona göre çözümler arayabilirsiniz.

Burada dikkat çekmek istediğimiz nokta cihazınız için en doğru çözümü bulmak için, sorunun net olarak belirlenmesidir.

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tasarımı

Bu konuda işlemleri siz yapacaksanız elektronik bilmeniz şarttır. Çünkü elektronik sisteminin diyagramının çizilmesi ve iyi bir şekilde planlaması yalnızca bu iş üzerine eğitim almış kişiler tarafından sağlam bir şekilde yapılabilmektedir.

Eğer bunu internetten hazır olarak almak istiyorsanız ya da bir firmaya yaptıracaksanız, siz istediğiniz şemayı kafanızda canlandırıp karşı tarafa aktarmanız yeterli olacaktır. Onlar size uygun elektronik kart şemasını çıkaracak ve gerekli üretime başlayacaklardır.

Beyaz Eşya Kart Tamiri

Beyaz eşyaların içerisinde de elektronik kartlar bulunmaktadır. Bu kartlar beyaz eşya ürünlerinin nasıl çalışacağını organize eder. Elektronik kartsız kolay kolay hiçbir teknolojik alet çalışmayacağı gibi teknolojiyi üst düzey kullanan beyaz eşyalar da çalışmayacaktır.

Beyaz eşya kart tamiri için beyaz eşya markanızı servisleri size yardımcı olacaktır. Ancak genel olarak elektronik kart tamiri yapan işyerlerine de bu tamiratı yaptırabilirsiniz.

Endüstriyel Kart Tamiri

Endüstriyel, yani sanayi ile ilgili teknolojik ürünlerde de elektronik kart kullanılabilmektedir. Burada yaşanılan sıkıntılar için de endüstriyel kart tamiri adı altında tamir hizmetleri verilmektedir.

Örnek olarak hassas kesim yapabilen CNC makineleri endüstriyel alanda kullanılan, çokça ihtiyaç duyulan teknoloji kullanımının zirvelerde olduğu bir teknolojik cihazdır. Bu cihazlarda da zaman zaman arızalar meydana gelmektedir.

Bu sorunun üstesinden gelmek için cnc kart tamiri yapılır ve hassas kesimlere kaldığı yerden devam edilir. Bu cihazların maliyeti ve önemi yüksek olduğu için tamir ve tadilatı muhakkak işini iyi bilen, alanında profesyonel kişilere yaptırılmalıdır. Bu şekilde başka sorunların ortaya çıkması da engellenmiş olur.

Elektronik Kart Tamiri Eğitimi

Eğitim konusu, bu yazıda yazabileceğimiz en önemli konudur . Çünkü bu işin eğitimi verilirse nitelikli eleman sayısı artar ve insanların sorununa daha çabuk çözümler üretilebilir. Bu şekilde teknolojinin bizlere sunduğu avantajlar, aksamadan devam edebilir.

Elektronik kart tamiri eğitimi konusunda sayfamızdan eğitimler bölümünü inceleyerek faydalanabilirsiniz. Elektronik firmasında temelden başlayarak işin ilmini öğrenebilirsiniz. Eğer bu konuda ciddi anlamda ilerlemek istiyorsanız üniversitelerde eğitimini alabilirsiniz. Bu şekilde Elektrik - Elektronik Mühendisliği gibi bölümleri tecrübe ederek kalifiyeli bir çalışan durumuna gelebilirsiniz.

PAYLAŞ

 TESLA AKADEMİ