Yazılarımız

Tesla Akademi

ELEKTRONİĞİN GÜNLÜK HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ

Elektronik günlük hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Farkında olsak da olmasak da gittiğimiz her yerde, yaptığımız her işte, dolaylı veya direkt olarak elektronik bilgisi ve elektronikler önemli rol oynamaktadır.

Elektronikler, son yıllarda dünyada birçok disiplini domine etmektedir. Son 20 yılda; elektronik servisleri ve iletişimleri rahatlatan, içinde pek çok yenilik ve gelişme barındıran teknolojik bir dünya yarattık. Bir elektronik başka bir elektroniğin gelişmesine önayak oldu. Bütün elektroniklerin bir amacı vardır ve hepsi günlük yaşamda oldukça önemlidir.

Muhtemelen şuan cebinizde, çantanızda veya üzerinizde bir cep telefonu vardır. Cep telefonunuzu birgün yanlışlıkla evde unuttuğunuzu düşünün. Bu eksiklik işlerinizin aksamasına, gününüzün dilediğiniz gibi gitmemesine neden olabilir. Bir de bu açıdan dünyanın elektronik aletlerden yoksun olduğunu düşünün. Bir elektronik araca ihtiyacınız olduğu an, eksikliğini derinden hissedersiniz.

Elektroniği günlük hayatımızın çok çeşitli alanlarında kullanırız ve bu araçlar, hayatımızın her kesiminin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Teknoloji dünyasındaki her elektronik gelişme, yaşamı bizim için daha kolay bir hale getirmektedir. Her elektronik alet, yaşamımızı kolaylaştırmada farklı bir etki bırakmaktadır.

Elektroniğin Günlük Hayatımızdaki Önemi

Hayatımızın her alanı elektronik tarafından kuşatılmıştır.Televizyon izleyerek, akıllı telefon, tablet, ve bilgisayar aletlerini kullanarak, elektronik oyunlar oynayarak ve elektronik mutfak gereçlerini kullanarak; aslında elektroniği hayatımızın her alanında eğlence, iş, eğitim ve hayatı kolaylaştırmak için kullanırız.

Elektronik aletler hayatı kolaylaştırdığı gibi, karmaşıklıkları da çözmekte ve bizlere oldukça çok zaman kazandırmaktadır. Böylece, elektronik aletler yaşam standartlarımızı yükseltti. Eskiden atalarımızın uzun zaman ve uğraşlar sonucunda elde ettikleri ürünleri biz, günümüzde daha az enerji ve zamanla elde ediyoruz.

Bir cep telefonu, bir klima, bir kahve makinası veya otomatik bir kapı sistemi; bunların hepsi günümüzde elektroniğin temel parçalarındandır. Elektronik kullanımı beraberinde bazı sorunları getirebilir. Elektronik kullanımı; bakım, onarım ve tamir gibi ihtiyaçlar doğurabilir.

Elektroniğin Günlük Hayatımızdaki Önemi

Bir elektroniğin yapısını bilmek, temellerini öğrenmek ve nasıl çalıştığını öğrenmek birçoğumuzun merak ettiği konulardandır. Hayatımızı bu denli kolaylaştıran aletlerin çalışma mekanizmaları ve işleyişlerini öğrenmek, birçok kişi için heves verici bir konu olabilir.

Elektronik bilgisinin, disiplininin bilinmesi ve elektronik gereçlerin tamiri, bakımı, onarımı ve değişimi dikkat ve profesyonel beceri gerektirir. Farkında olmadan yapılacak bir hata, yüksek maliyetli bir elektronik aletin, ciddi zararlar görmesine ve hatta kullanılmamasına neden olabilir. Bu noktada; profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymanız olağandır.

Hayatımızın vazgeçilmez parçası olan elektronik disiplinin öğrenilmesini; gerek kurumsal bir iş olarak gerekse kişisel bir hobi olarak gerçekleştirebilirsiniz. Tesla Akademi; bu noktada A’dan Z’ye tüm elektrik ve elektronik bilimini, bakımını profesyonel tekniker ve eğitimciler aracılığıyla öğretmektedir.

Tesla Akademi ile, elektronik bilgi ve becerilerini kurumsal olarak veya kariyerinizde artı bir değer olarak öğrenir, elektrik-elektronik ile ilgili temel becerilerinizi geliştirirsiniz.

PAYLAŞ

 TESLA AKADEMİ